PREMIO BOJSZCZAK

Witamy!

STRZEŻ SIĘ ZŁODZIEJA - PRAKTYCZNE PORADY
STRZEŻ SIĘ ZŁODZIEJA - PRAKTYCZNE PORADY

STRZEŻ SIĘ ZŁODZIEJA - PRAKTYCZNE PORADY

Co chwilę słyszysz o tym, jak gdzieś komuś skradziono auto? Nie masz pieniędzy żeby pozwolić sobie na garaż, a chcesz, żeby Twój samochód był jak najbardziej bezpieczny. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, co zrobić, aby uniknąć złodzieja.

Przypadki chodzą po ludziach. Czasami choćbyś chciał, pewnych rzeczy nie unikniesz. Zły czas, złe miejsce, pech… Ale jak mówią dwa popularne przysłowia „lepiej dmuchać na zimne” i „strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Oto, co możesz zrobić, aby Twoje auto nie kusiło potencjalnego bandyty.
  1. Nie kuś złodzieja i nie zostawiaj dokumentów w aucie. To podstawowa zasada, której powinieneś się trzymać. Nie tylko dlatego, że złodziej kradnąc Ci samochód, automatycznie nieco Cię ubezwłasnowolnia i będziesz musiał wykonać szereg czynności, aby zablokować swoje dane. Inny ważny powód, to fakt, że firma ubezpieczeniowa może odmówić Ci wypłaty ubezpieczenia. A do tego nie można dopuścić, bowiem tracisz wtedy podwójnie.
  2. Zamontuj urządzenie  zabezpieczające przed kradzieżą. Postaw na autoalarm wysokiej jakości, który może współgrać z Twoim immobilizerem (np. z funkcją antynapadową).
  3. Nie zostawiaj w aucie wartościowych przedmiotów. Po co kusić los? Cenne rzeczy w środku auta przykują wzrok potencjalnego złodzieja. Nawet jeżeli to stare radio, aparat, czy komórka – niektórzy nawet dla tych rzeczy mogą zdecydować się na kradzież. Staraj się stosować tę zasadę nie tylko w przypadku droższych rzeczy. Również kiedy zostawiasz w samochodzie pustą torbę – złodziej nie wie, że nic w środku nie ma. Może zaryzykować i narazić Cię na niepotrzebny stres i straty.
  4. Pamiętaj, aby zamykać wszystkie drzwi po wejściu do auta. Bardzo wiele napadów ma miejsce w czasie stania na światłach. Ile razy słyszałeś o tego typu przypadkach? Nie są one wyssane z palca, więc lepiej nie ryzykować.
  5. Staraj się nie zabierać przypadkowych autostopowiczów. Nigdy nie wiesz, na kogo możesz trafić. Jeżeli chcesz pomóc, zrób to gdy nie jedziesz sam, albo ogłoś się na stronie poświęconej podróżowaniu autostopem.
  6. Jeżeli ktoś próbuje zatrzymać Cię pokazując, że złapałeś gumę, albo droga jest nieprzejezdna i wymaga to wyjścia z auta, zachowaj szczególną uwagę!
  7. Staraj się korzystać ze strzeżonych parkingów.
  8. Zachowaj ostrożność podczas podróżowania z uchylonym oknem. Ktoś może próbować wrzucić coś do środka, albo włożyć rękę i próbować coś Ci wyszarpać. Kiedy stoisz na światłach lub w korku, po prostu bądź czujny i obserwuj otoczenie.